گیتار من!

برای کسایی که میخوان نوازندگی رو شروع کنن...

سلام 

 

این متن رو می نویسم برای کسانی که قصد دارن نوازنده گیتار بشن؛چیزایی رو می نویسم که بهتره بدونید. 

 

اول: 

 از همه اینکه تحت تاثیر حرف های افراد قرار نگیرید.یک سری حرف ها و باور های غلطی هست که ب:ین همه جا افتاده و همه قبولش دارن.مثلا این که همه میگن گیتار سخته و ویولن سخته و کیبورد(ارگ) آسونه و فلوت آسونه و ... . 

اول از همه باید بدونید اگر تمرین هایی که بهتون میدن رو انجام ندید یه بلز ساده 7 نتی که مخصوص بچه هاست هم براتون سخته.و بر عکس؛اگه تمرین ها رو به خوبی انجام بدید؛اون قدر پیشرفت می کنید که خودتون کف میکنید! 

پس اگه گیتار رو به عنوان ساز انتخاب کردید؛خیلی اهمییتی به حرف دوستان یا بقیه که میگن ساز سختیه و اصطلاحا صداش در نمیاد و ... توجهی نکنید.  

خودتون بخواید کافیه! ارده کنید تمرین ها رو انجام بدید خودتون از اینکه میگن گیتار سخته خندتون میگیره.

 

دوم: 

 اینکه بعضیا میگن مثلا اول برو یه ساز آسون تر که تئوری موسیقی رو یاد بگیری بعد برو گیتار؛دقت کنید که تئوری موسیقی برای همه سازها یکسانه.البته سازهای ضربی (مثه تمبک؛درامز؛پرکاشن و ...) بحثشون جداست.ولی تئوری که تو گیتار به شما یاد میدن همونه که به یه هنرجوی سه تار و کیبورد و ویولن یاد میدن.پس همون گیتار رو برید به صرفه تره! 

 

سوم:  

رو برای کسایی می نویسم که از فیگور گیتاریست ها خوششون میاد!! 

اگه به هوای ژست یه گیتاریست بنده خدا می خواید گیتار یاد بگیرید که ژست اون رو داشته باشید،باید بگم خیلی به جایی نمی رسید!امتحان کنید. 

 

چهارم: 

اگه از اون دسته افرادی هستی که آموزش و استاد رو قبول ندارن و به اصطلاح میخوان گیتاریست تجربی باشن(یعنی اینقدر تو خونه خودشون بنوازن تا گیتاریست بشن)؛هیچ مانعی نداره.البته به شرطش!!شرط چیه؟؟شما میتونید کتاب و سی دی آموزش بگیرید و از رو اون کار کنید به شرطی که حداقل یکبار پیش یه استاد برید تا تمرین ها تون رو تایید کنه و اشتباهاتتون رو بگه.(اگه اشتباه یه تمرین رو انجام بدید و با همون اشتباه مبانی بالاتر رو یاد بگیرید,رک بگم بدبخت می شید!!!) 

 

 

این چیزایی بود که من آماتور تا حالا فهمیدم و تجربه کردم!  

 

یه جمع بندی بکنم!: 

  

1 و 2:اگر اراده داشته باشید و تمرین کنید؛هیچ اشکالی نداره که ساز گیتار رو برای شروع کار موسیقی انتخاب کنید.کی گفته سخته؟!؟ 

 

3:از روی هوا و هوس و اینکه گیتار کلاس داره ؛گیتار رو انتخاب نکنید! 

 

4:می تونید خودتون تو خونه هم گیتار یاد بگیرید به شرطی که هر چند وقت یکبار برید پیش یه استاد یا آدم وارد که کارتون رو تایید کنه.

  

تو پست های آینده درباره ساز گیتار بیشتر خواهم گفت. 

 

موفق باشید!